Každý majitel bazénu ví, že si musí stav kvality vody hlídat. Bez toho to jaksi nejde a pokud by se to zanedbalo, může dojít k velmi nepříjemným událostem. Voda přestane být kvalitní. Může se začít kalit, nebo chytat barvu jako do zelena. To svědčí o přemnožení vodních řas nebo sinic. Ani jedno rozhodně není žádoucí. A filtrace nás toho nezbaví, neumí to. Proto je třeba vodu kontrolovat a dle potřeby přidávat chlor. Nejpohodlnější to je přes plováky do bazénu, které už pak samy zařídí, aby se účinná látka, kterou nemusí být pouze chlor, sama a pravidelně uvolnila do vody. Tak se zabrání případnému problému a na nějakou dobu je vystaráno. A to díky plováku.
Je docela možné, že již dávno tablety používáte, ale dáváte je přímo do skimmeru. To není zrovna dobré řešení. Není tak zaručena velká distribuce, a navíc může vlivem těchto tablet dojít k poškozování některých součástí. Je tedy lépe tam tablety nedávat a použít na ně plováky do bazénu. To tohoto zařízení se nemusí dávat jen tablety chlorové, jak již výše naznačeno. Mohou se tam dát jakékoli, například bromové nebo kyslíkové. To je pak podle toho, co je vodě nejvíce potřeba. A jedno, zda používáte tablety ve formě mini nebo ty úplně největší.
Plovák je zvládne naprosto všechny. Jeho pohyb samotný pak zařídí vítr, který je jinak náš nepřítel, protože nám nafouká do vody, kde a co nejde. Ale tentokráte pracuje pro nás, a tak budeme rádi. Jiný pohyb pak zařídíme my a děti při koupání. Jen je třeba dohlédnout na to, aby se plovák takzvaně „nepřilepil“ k jedné straně bazénu a nezůstal tam na věky. Občas je tedy nutné ho nějak popostrčit, ale to nebývá zase tak často. Výběr plováků do bazénu je opravdu velký, jak vzhledově, tak i cenově. Ten nejlevnější vás nebude stát ani stovku, ale můžete mít i ty dražší s teploměrem. Volba je čistě jen na vás.